רשימת תפוצה ככלי מכירה אפקטיבי בעסק שלך

רשימת תפוצה היא נכס דיגיטלי בלעדי המאפשר לנו להפיץ מסרים ולהעניק ערך לקהל יעד נאמן ורלוונטי, לבנות איתו מערכת יחסים מתמשכת שבאמצעותה נוכל להמיר אותו ללקוחות בעסק שלנו.

רשימת תפוצה בנויה מלקוחות קיימים, לקוחות מהעבר, לקוחות פוטנציאליים, קולגות ושותפים לעשייה שלנו. את הנמענים ברשימת התפוצה שלנו נוכל לעדכן בכל מה שחדש אצלנו בעסק, מוצרים חדשים, מבצעים, טרנדים והמון ערך שיש לנו להציע בתחום העיסוק שלנו. רשימת תפוצה איכותית יכולה להניב לעסק הכנסות מתוך רשימה קיימת ויכולה לחסוך לנו איתור לקוחות כל פעם מחדש.

אחד האתגרים הגדולים הוא ליצור את התשתית הראשונית של הנמענים ברשימת התפוצה, בעיקר אם מדובר בהתחלה של פעילות ונוכחות במדיה הדיגיטלית. אז לפני שנתחיל ליצור אחת כזו, בואו נבין קודם למה חשוב שתהיה לנו רשימת תפוצה כזו בעסק שלנו. 

  1. רשימת תפוצה היא נכס בכל עסק. אם בניתם רשימת תפוצה איכותית, זה אומר שיש לכם קהל קבוע שהרווחתם! קהל שמכיר אתכם ומעוניין לקבל את התכנים שלכם ולהיות אתכם בקשר וסביר שבשלב כזה או אחר, ירכוש מכם, גם אם הם כבר לקוחות שלכם יתכן שירכשו מוצרים חדשים שתציעו להם. 
  2. החשיפה למיילים גבוהה יותר. המדיה הדיגיטלית מציעה לנו פלטפורמות רבות ומגוונות להיחשף בפני קהלים פוטנציאליים. אם בפייסבוק אחוזי החשיפה נעים בין 3-5% בעמודים עסקיים, אחוזי פתיחה של מיילים ברשימת תפוצה נעים בין 20-30% בממוצע. ככל שהרשימה גדולה ואיכותיות יותר, כך גדל הסיכוי להמיר אותה להכנסות בעסק. רשימה גדולה יותר מבטיחה כמות פתיחות גבוהה יותר. ככל שאיכות הרשימה גבוהה יותר כך צפויים אחוזי פתיחה גבוהים יותר וכמובן אחוזי המרה גבוהים יותר.
  3. עלות-תועלת. ניהול רשימת תפוצה במערכת דיוור אלקטרוני הינו ערוץ שיווק שאינו דורש משאבים רבים. מנוי במערכת דיוור אלקטרונית שמאפשרת ניהול רשימת תפוצה, דיוור ודפי נחיתה כרוכה בעשרות שקלים בודדים בלבד בחודש. זוהי עלות זניחה לעומת הרווחים שאפשר לייצר ממנה. 
  4. קהל אוהד וממוקד. הנמענים ברשימת התפוצה שלנו מהווים קהל רלוונטי וממוקד, שעוקב אחרינו ומתעניין בתכנים שאנו מפיצים מפעם לפעם. הפנייה במייל היא אישית ופרטית יותר מאשר פרסום פוסט בפייסבוק, באינסטגרם או בבלוג באתר. מומלץ לבנות טמפלייט קבוע של דיוור / מגזין חודשי שבו נציע ערך, טיפ, מתנה וכמובן מכירה. דיוור לרשימת התפוצה שלנו הוא פנייה לקהל אוהד וממוקד ולכן קל יותר להפיץ את המוצרים שלנו ולזכות ביחס המרה גבוה. 

איך ניתן לבנות ולהגדיל את את רשימת התפוצה?

  1. ערך ערך ערך. כולם רוצים לקבל אינסנטיב, ערך. הדרך הכי קלה לצרף משתמשים לרשימת התפוצה שלכם היא לחשוב בראש ובראשונה איזה ערך תוכלו להציע לקהל היעד שלכם. זה יכול להיות תוכן איכותי שנציע מתנה, למשל, מדריך חינמי, צ'קליסט, מתכונים, המלצות, טיפים ועוד. כדי להוריד את המתנה נכין טופס להשארת פרטים והצטרפות לרשימת התפוצה שלנו.
  2. טופס הצטרפות אינטגרלי באתר – במידה ויש לנו אתר אינטרנט ובו טראפיק של קהל יעד, נוכל להטמיע טופס הצטרפות בדף הבית ובדפים הפנימיים באתר, לכל מי שמבקר באתר שלנו.
  3. קמפיין ממומן בפייסבוק – באמצעות קמפיין ממומן בפייסבוק נוכל לטרגט קהלים ממוקדים על פי גילאים, מיקומים ותחומי עניין ולהשיג נמענים חדשים פוטנציאליים לרשימת התפוצה שלנו
  4. שיתופי פעולה עם בעלי רשימות תפוצה אחרות – נסו ליצור שיתופי פעולה עם בעלי רשימות תפוצה בתחומים משיקים או משלימים. למשל, אם את יועצת קריירה תוכלי לשתף פעולה עם חברת השמה ולספק קישור לרשימת התפוצה שלך, כמובן שתמיד חשוב שהאינסנטיב יהיה ברור ובעל ערך. 

יש לכם רשימת תפוצה? מצוין! הקפידו להעניק לנמענים שלכם ערך ותוכן איכותי והמשיכו להגדיל את הרשימה.
אין לכם עדיין? זה הזמן להתחיל ליצור רשימת תפוצה משלכם, זהו נכס מצוין שמחזיר את עצמו במהרה וכדאי להשקיע בו.

לבניית רשימת תפוצה – לחצו כאן.

שיתוף:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

פוסטים נוספים

האם יש לך את האומץ לגדול?

תקופת "אחרי החגים" כבר ממש כאן ועכשיו הוא הרגע הנכון ליישם את כל ההבטחות והתכניות שהצבנו לעצמנו עם בוא השנה החדשה. אך רגע לפני שנצלול לשגרת העבודה, נשאל את עצמנו שאלה אמיצה במיוחד: האם יש לי את האומץ לגדול?

לקריאה »
דילוג לתוכן