5 רעיונות לפוסט סיכום שנה ופתיחת שנה חדשה

כאשר ניצני ההתרגשות של השנה החדשה מתחילים, זהו הרגע הנכון ביותר לעצור, לסכם, ללמוד ולהתפתח. הנה הטיפים שלי לאיך לעשות את זה באפקטיביות וללא הרבה מאמץ - נסו אותם והתחילו את השנה ברגל ימין!

מה, כבר נגמר? …
מרגיש כאילו נאמר כבר הכל על חודש אוגוסט העמוס והלוהט. על יד ימין שמתחזקת את העסק במאמץ עילאי, בעוד יד שמאל מנהלת את ימי החופשות המרובים של בני המשפחה, על סיר הלחץ שמאיים להתפוצץ ועל הראש העמוס שמשווע למעט מנוחה (במזגן כמובן).

ואם כל זה לא מספיק, אז דווקא בשנה המגוונת והדינאמית הזאת, חודש אוגוסט נראה מאתגר אף יותר עם הקרבה לתקופת החגים שנמצאת ממש מעבר לפינה (בעוד פחות משלושה שבועות, אבל מי סופר…) ומביאה איתה עוד מטלות רבות של פרסום, שיווק ומכירה לעסק.

למרות העומס והיציאה מהשגרה, תקופה זו מביאה איתה גם הזדמנות נפלאה לסיכום השנה החולפת והצבת מטרות ויעדים שיווקיים לשנת תשפ"ב – להבין היכן נמצא קהל היעד שלנו, לדייק את הערוצים השיווקיים הנוספים בהם חשוב להתבלט ולתכנן כיצד אפשרי עבורנו לתפקד בכל הפלטפורמות הללו במינימום מאמץ. כי – אם זה לא יהיה פשוט, זה פשוט לא יהיה…

רבים מהעסקים שאני עובדת איתם משתפים שבתקופה הזאת הם נכנסים למוד "הישרדות" ועובדים על אוטומט כדי לשמר את הקיים. מוטיבציה או זמינות לשיווק הם מושגים חשובים אך רחוקים מהם עד מאוד… מזדהים?

דווקא לעסקים האלה ודווקא בתקופה הזאת שנראית עמוסה ומאתגרת במיוחד, אני ממליצה לפנות שעה קלה לטובת סיכום השנה החולפת והצבת יעדים ומטרות לשנה החדשה.
שעה קלה של תכנון שיפנה לכם זמן יקר בהמשך וגם יבטיח פתיחת שנה שיווקית חדשה ברגל ימין!

ועוד משהו שיעודד אתכם לכתוב סיכום שכזה –
מכירים את ההרגשה של: "אין לי על מה לכתוב… אין לי רעיונות לפרסומים…"?
כתיבת סיכום שכזה תעניק לכם רעיונות וגם טקסטים גולמיים לפרסומים עצמם!

איך עושים את זה?
בתחתית העמוד תמצאו את הטיפ שלי לגבי איך לכתוב סיכום שנה.
וגם מתנה! קובץ תכנון חודשי שיעשה לכם חשק להתחיל.

בינתיים, דמיינו את השלווה שתעטוף אתכם בעוד שבועיים מהיום, כאשר תבינו שיש לכם תכנים מוכנים שהם רלוונטיים, ממוקדים ואיכותיים ורק מחכים לליטוש סופי לפני פרסום.

איך לסכם שנה? 5 רעיונות שגם אתם תצליחו להתחבר אליהם
בכל שנה, כשמגיע התאריך הזה, אנחנו מתמלאים ברגשות מעורבים –

ניצני ההתרגשות של השנה החדשה מתחילים לתבל את הלחות המאוסה של סוף אוגוסט.
הציניות האופיינית מפנה את מקומה לחלומות חדשים ומרתקים אותם נרצה, וגם נגשים, בשנה הקרובה .
זהו הרגע הנכון ביותר לעצור, לסכם, ללמוד ולהתפתח.
הנה הטיפים שלי לאיך לעשות את זה באפקטיביות וללא הרבה מאמץ. 

אמנם, הטיפים נועדו לכתיבת סיכום שנה בפן השיווקי של העסק, אבל הם בהחלט יהיו ישימים גם עבור תחומים אחרים בחייכם – נסו אותם והתחילו את השנה ברגל ימין!

1. רגע לפני שמתחילים –
כשאתם כותבים על השנה החולפת, התמקדו בדברים עליהם כן יש לכם שליטה לשינוי ולא על אלה התלויים בגורמים חיצוניים. למשל, במקום לכתוב על כך שהייתם רוצים להיפטר מחוסר היציבות בשנת הקורונה החולפת, כתבו על כיצד אתם רוצים ויכולים להתאים את עצמכם ואת העסק שלכם למציאות המשתנה – על שדרוג הנוכחות הדיגיטלית, על קהלי יעד שונים אליהם תרצו לפנות או על חלוקת זמנים אחרת בין עבודה, פנאי ומשפחה.

2. הסיקו מסקנות – מה השיעור שלמדתם ומה אתם לוקחים אתכם לשנה החדשה
מטרת הסיכום היא למידה והתייעלות לקראת השנה שעומדת בפתח,
ולכן, וותרו מראש על ביקורת עצמית דוגמת, "למה לא הצלחתי, למה כולם בדיגיטל ואני לא…"
עשיתם הכי טוב שאתם יכולים עם הידע והמשאבים שעמדו לרשותכם ועכשיו, מקדו את האנרגיות בהבנה של מה דרוש לכם כדי לצמוח. מהן הפלטפורמות הנכונות עבורכם ואילו מיותרות, האם נכון עבורכם ללמוד כלים נוספים ממומחה שיווקי או אולי להעביר את כל תחום הפרסום החוצה ולפנות את עצמכם למטלות אחרות.

3. תודה! –
זה הרגע להעריך את עצמכם, להסתכל על ההחלטות הטובות שקיבלתם, על ההצלחות הגדולות וגם על הקטנות.
להודות על הלקוחות שנשארו נאמנים וגם על אלה שלימדו אתכם שיעור, על העובדים והסובבים שליוו אתכם, על כך שזכיתם להיות יותר בבית, על הגמישות העסקית שפיתחתם תחת האילוצים השונים או על הפרסומים שכן הצלחתם להוציא לפועל. ולבסוף, אל תשכחו לטפוח לעצמכם על השכם! מגיע לכם!

4. השאירו מאחור –
אחרי שהודיתם על הדברים הטובים וגם אלה המלמדים… החליטו מה מהם אתם משאירים מאחור. זה יכול להיות הרגלים שמעכבים אתכם מלהתפתח כמו קושי בשחרור והאצלת סמכויות לאחרים, או אולי לקוחות שזוללים מכם הרבה יותר מדי אנרגיה. לפעמים כל מה שתצטרכו להשאיר מאחור היא אמירה שמעכבת אתכם: "אני לא יודע לשווק בעצמי ואני גם לא מוצא את הזמן לעבוד עם מישהו מקצועי על זה".
בדקו מה חוסם אתכם, אמרו לו תודה והשאירו אותו בשנת תשפ"א המסתיימת.

5. מטרות – לאן ממשיכים מכאן?
זהו הסעיף המאושר ביותר בסיכום שלנו! בשפה היומיומית נקרא לו – אופטימיות והגשמת חלומות. ובתרגום לשפה מקצועית, נדבר על מטרות עסקיות ויעדים שנתיים חדשים. חשבו על כל פן עסקי וכתבו היכן אתם רואים את העסק שלכם בעוד שנה מהיום: מי יהיו הלקוחות, איזה מוצרים/ שירותים נוספים יכנסו, היכן אתם מוצאים לקוחות חדשים, כמה פרסומים תרצו להוציא בכל שבוע/ חודש ובאיזה פלטפורמות, מהו יעד ההכנסות החדש וכו'.
תחלמו בגדול כדי שתצליחו להגשים בגדול!

טיפ בונוס – 
מתוך הסיכום הזה תוכלו להוציא בסיס לכמה וכמה פוסטים פרסומיים. הנה מספר דוגמאות להמחשה על פוסטים אפשריים מתוך הסיכום השנתי שכתבתם: פירגונים מלקוחות, שיתוף יעדים לשנת תשפ"ב, הסבר על מוצרים חדשים, חשיפת היעדים העסקיים (צפו בקרוב לאתר חדש/ מבצעים מיוחדים וכו') או פשוט סיכום והודיה על השנה העסקית החולפת.
עכשיו, כל שנותר הוא למלא את גאנט ספטמבר שהכנתי עבורכם כמתנה, כל התוכן נמצא כבר אצלכם בידיים…
לקבלת המתנה לחצו כאן >

בהצלחה! מחכה שתתייגו אותי בפרסומים שלכם.

שיתוף:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

פוסטים נוספים

האם יש לך את האומץ לגדול?

תקופת "אחרי החגים" כבר ממש כאן ועכשיו הוא הרגע הנכון ליישם את כל ההבטחות והתכניות שהצבנו לעצמנו עם בוא השנה החדשה. אך רגע לפני שנצלול לשגרת העבודה, נשאל את עצמנו שאלה אמיצה במיוחד: האם יש לי את האומץ לגדול?

לקריאה »

דף נחיתה אפקטיבי ומוכר

דף נחיתה הוא עמוד אחד שאליו אנחנו מפנים לקוחות פוטנציאליים, מטרתו לעניין את הגולש במוצר או שירות ספציפי ולהניע אותו לפעולה אחת ויחידה: לבצע רכישה, להשאיר פרטים או ליצור איתנו קשר.

לקריאה »
דילוג לתוכן